otwórz w nowym oknie / strona główna / oferta

Aktualizowano: 05.10.2013.Oferta:
Betony izolacyjne ogniotrwałe i żaroodpornesymbol

temperatura stosowania [oC]1)

krótka charakterystyka

przeznaczenie

pełna informacja

RI-1

1100

Beton żaroodporny izolacyjny ogólnego stosowania do formowania prefabrykatów przeznaczonych do pracy w wysokich temperaturach o zmniejszonej przewodności i gęstości, z dodatkami przyspieszającymi spiek ceramiczny i przyczepność, przeznaczony do wykonywania elementów konstrukcyjnych, wypełniania warstw izolujących.

Miejsca słabo obciążone temperaturą i jej nagłymi zmianami, nienarażone na bezpośrednie działanie płomieni (warstwy pośrednie), ściany zewnętrzne, dna palenisk, fundamenty pieców itp. Stosowany w przypadku konieczności obniżenia masy konstrukcji, grubości ścian, zmniejszenia pojemności - bezwładności cieplnej urządzenia.

karta informacyjna

RI-2

1350

Beton ogniotrwały izolacyjny o charakterystyce podobnej do betonu RI-1 i wyższej maksymalnej temperaturze stosowania oraz wyższej odporności chemicznej.

Jak wyżej i dodatkowo miejsca narażone na sporadyczne działanie ognia i gorących gazów, ochrona warstw nieogniotrwałych w przypadku awarii warstw roboczych.

karta informacyjna


1) temperatura niszcząca, maksymalna temperatura pracy ciągłej powinna być o około 10-20% niższa od podanej (więcej) - jak oszacować temperaturę bez specjalistycznych przyrządów ... >>

reframat.plTematy powiązane:
Betony ogniotrwałe >>
Dobór materiałów >>
Zasady budowy wymurówek ogniotrwałych >>


Pytanie?

Powrót do strony głównej